Sporting Suceava ramane in lupta pentru suprematie in Campionatul de Juniori B

N grupa preg\tit\ de Ciprian Anton ocup\ locul 2 `n clasamentul seriei, `n urma victoriei de duminic\, 6-3 cu CS{ Boto[ani n `n meciul rezervat grupelor de juniori A, Sporting a remizat `n compania boto[\nenilor, scor 3-3

Sporting Suceava r\m=ne `n lupta pentru suprema]ie `n Campionatul Na]ional de Juniori Republicani B, dup\ ce s-a impus duminic\, cu scorul de 6-3, `n fa]a grup\rii CS{ Boto[ani, `ntr-un meci desf\[urat pe stadionul Areni [i care a contat pentru runda a V-a. Echipa preg\tit\ de Ciprian Anton [i-a trecut `n cont a patra victorie stagional\ prin golurile semnate de Nichitoaia (2), G=sc\ (2), Ioancea [i Colesniuc, sucevenii asigur=ndu-[i `nc\ din prima repriz\ un avantaj de trei reu[ite.
~n meciul rezervat grupelor de juniori A, forma]ia celor de la Sporting, condus\ de pe margine de Aurel Constantin a ob]inut doar un rezultat de egalitate, scor 3-3, `n compania celor de la CS{ Boto[ani, golurile sucevenilor fiind `nscrise de Andronicescu [i Avr\mia, ultimul reu[ind o dubl\.

Noua Genera]ie Ia[i – CS{ T=rgu Neam]     4-0

Cealalt\ grupare local\ `nscris\ `n competi]ie, LPS Suceava, a avut zi de pauz\ `n etapa de duminic\. ~n runda urm\toare, programat\ joi 14 octombrie, Sporting Suceava se va deplasa pe terenul forma]iei Politehnica Ia[i, `n timp ce echipele de la LPS Suceava vor evolua `n fieful celor de la LPS Roman. (D\nu] CHIDOVE})