Sunday , April 28 2024

Mare finală pe Areni: Meciul Bucovina Dărmănești – Viitorul Liteni, întrerupt după ce s-a rupt o poartă (FOTO, VIDEO)

Finala fazei județene a Cupei României, disputată miercuri, pe stadionul Areni, între Bucovina Dărmăneăti și Viitorul Liteni, a fost întreruptă în minutul 36, la scorul de 0-3, după ce una dintre barele porții dinspre tabela de marcaj s-a desprins de pe gazon după ce a fost atinsă de un jucător.

În aceste condiții, arbitrii și observatorii meciului au dispus amânarea jocului cu 30 de minute.

Viitorul Liteni conducea prin golurile marcate de V. Răzlog (‘3), Lungu (‘8) și Tomescu (’10).

Bucovina Dărmănești: Greciuc – Ocrainiciuc, Bodnariuc, C. Parasca, G. Parasca, Murărescu, Repoșapcă, Bejenari, Barbir Robciuc, Ciocoiu.
Viitorul Liteni: Maihofer – Bumbac, V. Răzlog, P. Răzlog, Bîgu, Nuțescu, Maftei, Rusu, Tomescu, Gliga, Lungu.

Meciul a fost reluat la 19.05. (D.C.)

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …