Friday , April 26 2024

LPS Suceava, campioană județeană la handbal masculin – juniori IV

LPS Suceava a câștigat faza județeană a Campionatului Național de handbal masculin pentru juniori IV.

Echipa antrenată de Răzvan Bernicu a câștigat competiția la golaveraj în fața celor de la CSU Suceava, podiumul fiind completat de ACS Vicov Elite Vicovu de Jos.

Meciurile au avut loc în sala “Dumitru Bernicu” și s-au încheiat cu următoarele rezultate: LPS Suceava – ACS Vicov Elite 28-12, ACS Vicov Elite – CSU Suceava 15-25 și CSU Suceava – LPS Suceava: 19-19.

Răzvan Bernicu a mizat pe următorul lot de jucători: Iustin Lupu, Matei Macoveiciuc – Rareș Mitrea (golgheter și cel mai bun inter stânga), Filip Ciubotariu (cel mai bun centru), David Plămadă, Andrei Buhăianu, Darius Crăciun, Darius Nemesniciuc, Matei Ursaciuc, Răzvan Ailoaie, Albert Rudai, Alexandru Lucan, Matei Şoldănescu, Matei Hăidău, Andrei Țiprigan, David Batinaș, Alexie, Ştiubianu, Darius Antoneac, Sebastian Ciobâcă și Ştefan Fădur. ,

Toate cele trei echipe sucevene vor participa și la faza Euro-regiune.
Competiția a fost organizată de Asociația Județeană de Handbal Suceava și s-a adresat copii născuți în anul 2010 și mai mici. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Lăcrămioara Perijoc şi-a asigurat o medalie la Europenele de box la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc și-a asigurat o medalie la Campionatele Europene de box de la …