Foresta, Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni au bifat o victorie, un egal și o înfrângere în amicalele de miercuri

Foresta, Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni au disputat miercuri după-amiază noi partide de pregătire în vederea viitorul sezon al Ligii a III-a.

Foresta a bifat a treia victorie consecutivă de la revenirea lui Dorin Goian pe banca tehnică, după ce s-a impus, pe terenul celor de la Aerostar Bacău, cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Netbai și Tănasă.

Bucovina Rădăuți a remizat, pe stadionul Municipal, scor 2-2, în compania echipei de juniori U18 de la FC Botoșani, după ce a condus până în minutul 80, cu 2-0, prin golurile înscrise de Stroe (foto) și Şvichi (penalty).

În fine, Şomuz Fălticeni a pierdut în fața celor de la Dante Botoșani, cu scorul de 0-1, într-un amical disputat pe stadionul din Câmpulung Moldovenesc și decis de un gol semnat de Asofiei, cu un sfert de oră înainte de final.

În continuarea programului de pregătire, Foresta va întâlni, sâmbătă, la Frătăuții Vechi, Bucovina Rădăuți, în vreme ce Şomuz Fălticeni va juca în compania Ştiinței Miroslava. (D.C.)