Thursday , February 2 2023

Cupa “Moş Crăciun” este gata de start

Cea de-a X-a ediţie a competiţiei va debuta mâine, în trei locaţii diferite, şi va aduna la Suceava un număr record de participanţi: peste 1.000 de copii cu vârsta cuprinsă între 6 şi 11 ani. Opt cluburi din judeţul Suceava şi alte opt din Republica Moldova şi-au înscris echipe la start. Obiectiv vă prezintă componenţa grupelor 

 Cupa-Mos-Craciun

Cupa “Moş Crăciun” este gata de startul ediţiei cu numărul 10. Organizată de clubul local ACS Juniorul Suceava, în parteneriat cu Asociaţia Judeţeană de Fotbal Suceava şi Federaţia Română de Fotbal, întrecerea din acest an se adresează copiilor între 6 şi 11 ani şi va adun în municipiul Suceava peste 1.000 de participanţi.

Organizată pe şase categorii de vârstă, Cupa “Moş Crăciun” 2015 va debuta mâine, în trei locaţii,diferite, balonul de la Universitate, terenul sintetic al complexului Zamca şi sala Liceului Sportiv.

Intrecerea adună un număr total de 74 de echipe, printre care opt cluburi din Republica Moldova, este vorba de Petrocub Chişinău, Dacia Chişinău, FC Ialoveni, FC Buiucani, FC Chişinău, CSS Străşeni, Codru Lozova şi Sportul Chişinău. Judeţul nostru va fi reprezentat în competiţie tot de opt cluburi: Juniorul Suceava, Foresta Fălticeni, Junior Campulung, CSM Dorna, LPS Suceava, Omnia Suceava, Luceafărul Bucovina şi Cenizia Rădăuţi.

Categoria 2005:

Grupa A:

Juniorul Suceava

Petreocub Chişinău

Foresta Fălticeni

Profy Botoşani

Grupa B:

Junior Câmpulung

Dorna Vatra Dornei

Luceafărul Cluj

LPS Iaşi

Grupa C:

LPS Suceava

FC Odorhei

Omnia Suceava

Junior Botoşani

Categoria 2006:

Grupa A:

Dacia Chişinău

Celta Braşov

Foresta Fălticeni

Luceafărul Cluj

Grupa B:

Dacia II Chişinău

Juniorul Suceava

FC Ialoveni

AS Play Bacău

Grupa C:

FC Buiucani

FC Chişinău

LPS Suceava

LPS Vaslui

Categoria 2007:

Grupa A:

LPS Suceava

Dacia II Chişinău

CSS Străşeni

Politehnica Iaşi

Grupa B:

Juniorul Suceava

Junior Botoşani

Codru Lozova

Dorna Vatra Dornei

Grupa C:

Junior Câmpulung

Dacia Chişinău

Sporting Bacău

CSMS Iaşi

Categoria 2008:

Grupa A:

Juniorul Suceava

Junior Botoşani

Sporting Bacău

Dorna Vatra Dornei

Grupa B:

Luceafărul Bucovina

Artys Botoşani

AS Play Bacău

LPS Vaslui

Grupa C:

Juniorul II Suceava

Viitorul Bacău

FC Buiucani

Politehnica Iaşi

Grupa D:

Sporting Iaşi

Foresta Fălticeni

CSS Străşeni

LPS Suceava

Categoria 2009:

Grupa A:

LPS Suceava

Luceafărul Bucovina

Viitorul Bacău

Profy Botoşani

Grupa B:

FC Buiucani:

Junior Botoşani

LPS Vaslui

Cenizia Rădăuţi

Grupa C:

Juniorul Suceava

Junior Câmpulung

Foresta Fălticeni

Artys Botoşani

Categoria 2010:

Grupa A:

FC Buiucani

LPS Suceava

AS Play Bacău

Artys Botoşani

Luceafărul Bucovina

Grupa B:

Juniorul Suceava

Sportul Chişinău

Favkids Bacău

Junior Botoşani

Profy Botoşani

Fazele finale vor avea loc duminică după-masă. (Dănuţ CHIDOVET)

 

 

 

 

Vezi si

CSU Suceava participă cu grupa de juniori II la Cupa Fulgilor de Nea

Tinerii handbaliști antrenați de Ioan Tcaciuc au fost repartizați în Grupa A, alături de LPS …