CSU Suceava a devenit campioană națională cu echipa de juniori I

CSU Suceava a devenit campioană națională la handbal masculin cu echipa de juniori I. Echipa antrenată de Vasile Boca și Ioan Tcaciuc a cucerit medaliile de aur, după ce a câștigat finala disputată duminică, la Focșani, în fața celor de la CSM București, cu scorul de 40-32 (21-17).

Handbaliștii suceveni au câștigat grupa din care au făcut parte cu maximum de puncte, după 40-34 cu AHC Talentul este Cheia Bucuresti, 40-33 cu CSM București și 53-30 cu Potaissa Turda, iar în semifinale au trecut cu 53-35 de CSȘ Sighișoara.

CSU Suceava: Dragoș Podovei, Florin Sîrghie, Ștefan Leonte – Teodor Ilucă, Andrei Rață, Sorin Grigore, Bogdan Niculaie, Daniel Stanciuc, Ștefan Armanu, Codrin Radu, Luca Cazac, Emanuel Șerban, Cătălin Zarițchi, Alexandru Focșăneanu, Alexandru Reuț și Codrin Dascălu. Antrenori: Vasile Boca – antrenor principal, Ioan Tcaciuc – antrenor secund, Petru Ghervan – director tehnic, Octavian Andreica – kinetoterapeut. (D.C.)