Friday , April 26 2024

CSU II din Suceava a bifat a șaptea victorie stagională

Echipa antrenată de Vasile Boca s-a impus, cu scorul de 31-27, în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, în fața celor de la CSM II Focșani, în etapa a XIII-a a Diviziei A la handbal masculin

CSU II din Suceava a bifat a șaptea victorie stagională în Divizia A la handbal masculin, după ce s-a impus sâmbătă, în sala Şcolii “Ion Creangă”, în fața celor de la CSM II Focșani, cu scorul de 31-27, într-un meci contând pentru etapa a XII-a.

Echipa antrenată de Vasile Boca a rupt echilibrul de pe tabelă pe finalul primei reprize și a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, scor 16-13.

În partea secundă, micii universitari s-au desprins chiar și la șapte lungimi, câștigând în final cu 31-27.

CSU II din Suceava: Padovei, Andreescu, Sîrghie – Petrea (6 goluri), Mihalcea (5), Stanciuc (5), Radu (5), Reuț (3), Urdă (2), Neculaie (2), Vizitiu (1), Armanu (1), Focșăneanu (1), Drăgoi, Hreceniuc și Grigore. Antrenor: Vasile Boca.

În ultima etapă din acest an, CSU II din Suceava va evolua pe terenul celor de la CSM II Bacău. (Dănuț CHIDOVEȚ)

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …