Foresta și Bucovina Rădăuți,  victorii în Liga a III-a

Foresta a ajuns la zece victorii în actualul sezon al Ligii a III-a, după ce a câștigat sâmbătă, pe Stadionul Areni, în fața celor de la Dante Botoșani, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Samson, în minutul 13.

Bucovina Rădăuți și-a consolidat locul de play-off după ce s-a impus, pe teren propriu, în fața codașei FK Miercurea Ciuc II, cu scorul de 2-0, prin golurile înscrise după pauză de Aftanache și Stroe.

Șomuz Fălticeni a pierdut contactul cu zona play-off, după ce a pierdut în fieful celor de la CSM Bacău, cu scorul de la 0-3, după ce a evoluat încă din prima repriză cu un jucător în minus, odată cu eliminarea lui Nistor. (D.C.)