LPS Suceava și-a premiat cei mai buni sportivi ai anului 2016

Primul loc în topul întocmit de conducerea LPS a fost ocupat de atleta Angela Olenici, campioană națională de sală în proba de 3.000 de metri . Podiumul a fost completat de luptătorii Adrian Agache și Ion Marian. La tineret speranțe, primul loc a fost ocupat de atleta Ioana Lupancu, urmată de luptătorul Teodor Vodă și handbalistul Fabian Rusu

Clasament-LPS-2016

Liceul cu Program Sportiv din Suceava și-a premiat elevii cu cele mai bune performanțe obținute pe plan sportiv în anul competițional 2016.

Oficiată de către directorul Ioan Radu, în aula de la LPS Suceava, festivitate de premiere de ieri a scos în evidență sportivi de la toate secțiile, este vorba de lupte, atletism, fotbal, handbal, rugby și volei.

Campioană națională de sală în proba de 3.000 de metri, Angela Olenici a ocupat primul loc în topul întocmit de conducerea LPS-ului.

Atleta pregătită de Toader Flămând a fost urmată în clasament de luptătorul Adrian Agache, triplu campion național în acest an, și de colegul său de secție, Ioan Marian, triplu medaliat în 2016

Teodor Chira, un alt luptător pregătit de Valerică Gherasim a ocupat locul 4, în vreme ce handbalistul Claudiu Lăzurcă, component al lotului național, s-a clasat pe locul 5. Participant la Balcaniadă, Alexandru Rață a ocupat locul 6, în timp ce pe locul 7 s-a clasat luptătorul Ion Moisei, urmat în clasament de rugbystul Narcis Drăghia.

Fotbalistul Cosmin Buziuc a ocupat locul 9, în vreme ce Cosmin Coroamă, Răzvan Mihalache și Cristi Sandu au împărțit locul al 10-lea.