Foresta, Bucovina și Şomuz și-au aflat programul meciurilor din viitorul sezon

13/08/19 ora:5:51am

In prima etapă, programată pe 24 august, Foresta va primi vizita gălățenilor de la Sporting Liești, Bucovina Rădăuți se va deplasa la Huși, în vreme ce Şomuz Fălticeni va evolua pe terenul nou-promovatei CSM Bacău. Obiectiv vă prezintă programul complet al echipelor sucevene în turul Ligii a III-a 

Federația Română de Fotbal a stabilit ieri programul meciurilor din Liga a III-a – sezonul 2019/2020. În prima etapă, programată pe 24 august, Foresta Suceava va primi vizita gălățenilor de la Sporting Liești, Bucovina Rădăuți se va deplasa la Huși, în vreme ce Şomuz Fălticeni va evolua pe terenul unei alte nou-promovate, CSM Bacău.

Primul derby sucevean este programat pe 7 septembrie, în etapa a III-a, între Şomuz Fălticeni și Bucovina Rădăuți. Celelalte două dueluri locale se joacă în ultimele două runde ale turului, Foresta – Şomuz Fălticeni, pe 23 noiembrie, și Bucovina – Foresta, pe 30 noiembrie.

Programul complet al echipelor sucevene în turul Ligii a III-a:

Prima etapă (24 august):

Foresta Suceava – Sporting Liești

Hușana Huși – Bucovina Rădăuți

CSM Bacău – Şomuz Fălticeni

Etapa a II-a (31 august):

KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – CSM Bacău

Aerostar Bacău – Şomuz Fălticeni

Etapa a III-a (7 septembrie):

Foresta Suceava – Oțelul Galați

Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți

Etapa a IV-a (14 septembrie):

Ştiința Miroslava – Foresta Suceava

Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuți

Sporting Liești – Şomuz Fălticeni

Etapa a V-a (21 septembrie):

Foresta Suceava – CSM Focșani

Bucovina Rădăuți – Sporting Liești

Şomuz Fălticeni – KSE Târgu Secuiesc

Etapa a VI-a (28 septembrie):

FC Botoșani II – Foresta Suceava

KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuți

Oțelul Galați – Şomuz Fălticeni

Etapa a VII-a (5 octombrie):

Foresta Suceava – Ozana Târgu Neamț

Bucovina Rădăuți – Oțelul Galați

Şomuz Fălticeni – Ştiința Miroslava

Etapa a VIII-a (12 octombrie):

Ceahlăul Piatra Neamț – Foresta Suceava

Ştiința Mirosalva – Bucovina Rădăuți

CSM Focșani – Şomuz Fălticeni

Etapa a IX-a (19 octombrie):

Foresta Suceava – CSM Pașcani

Bucovina Rădăuți – CSM Focșani

Şomuz Fălticeni – FC Botoșani II

Etapa a X-a (26 octombrie):

Dunărea de Jos Galați – Foresta Suceava

FC Botoșani II – Bucovina Rădăuți

Ozana Târgu Neamț – Şomuz Fălticeni

Etapa a XI-a (2 noiembrie):

Foresta Suceava – Aerostar Bacău

Bucovina Rădăuți – Ozana Târgu Neamț

Şomuz Fălticeni – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a XII-a (9 noiembrie):

Foresta Suceava – Hușana Huși

Ceahlăul Piatra Neamț – Buco­vina Rădăuți

CSM Pașcani – Şomuz Fălticeni

Etapa a XIII-a (16 noiembrie):

CSM Bacău – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – CSM Pașcani

Şomuz Fălticeni – Dunărea de Jos Galați

Etapa a XIV-a (23 noiembrie):

Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni

Dunărea de Jos Galați – Bucovina Rădăuți

Etapa a XV-a (30 noiembrie):

Bucovina Rădăuți – Foresta Suceava

Şomuz Fălticeni – Hușana Huși

La finalul viitoarei ediții de campionat, prima clasată va promova în Liga a II-a, în vreme ce ultimele patru clasate vor retrograda în ligile județene. (Dănuț CHIDOVEȚ)