Friday , April 26 2024

Andrei Dorin Rusu a ocupat locul 5 la un puternic concurs internaţional de cros organizat în Scoţia

Atletul legitimat la CSM Dorna Vatra Dornei a fost la două secunde de cucerirea unei medalii în proba de 6.000 de metri

Rusu - Scotia

Andrei Dorin Rusu a început anul în forţă. Spor­tivul legitimat la CSM Dor­na Vatra Dornei a re­­prezentat echipa Europei la European Athletics Cross Country Permit Races, competiţie care s-a desfăşurat la finalul săp­tă­mânii trecute în Scoţia, la Edinburgh. Atletul pregătit de ­Cris­­tian Prâsneac a ocupat locul 5 în cursa de 6.000 de metri rezervată juniorilor, cu timpul de 19 minute şi 38 de secunde, la două secunde de ocupantul ultimului loc pe podium. Cu patru alergători în primii opt, Europa s-a impus în întrecerea pe echipe, devansând SUA, Marea Britanie, Africa şi America de Sud. (Dănuţ CHIDOVET)

AJF Suceava a stabilit programul semifinalelelor din faza județeană a Cupei României

AJF Suceava a stabilit programul meciurilor din semifinalele fazei județene a Cupei României. Astfel, finalista …