Tag Archives: San Jose

Mihaela Buzarnescu pierde in primul tur la San Jose, turneu pe care l-a castigat anul trecut. Iese din Top100

Mihaela Buzarnescu a fost eliminata, marti dimineata, inca din prima runda la San Jose si va suferi o cadere abrupta in urmatorul clasament WTA. Tenismena romana, invingatoare anul trecut la Silicon Valley Classic, a pierdut clar meciul cu Daria Kasatkina. Jucatoarea din Rusia, aflata pe locul 40 in ierarhia WTA, …

Mai mult »

Mihaela Buzarnescu castiga primul ei trofeu WTA, dupa o finala in care a cedat un singur game

Mihaela Buzarnescu a cucerit primul ei trofeu WTA, la San Jose, pe hard american, dupa o finala fara istoric in fata Mariei Sakkari din Grecia. Scorul a fost unul total neasteptat pentru o finala de turneu puternic cum a fost cel american, scor 6-1, 6-0, dupa doar o ora si …