Tag Archives: Rosberg

F1: Rosberg a câștigat Marele Premiu al Braziliei și va termina sezonul pe locul doi

Pilotul german al echipei Mercedes, Nico Rosberg, a câștigat, duminică, Marele Premiu al Braziliei, penultima etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de coechipierul său, britanicul Lewis Hamilton, și de germannul Sebastian Vettel, de la Ferrari. Pe locurile 4 și 5 s-au clasat doi finlandezi, Kimi Raikkonen …

Mai mult »

F1: Rosberg a câştigat Marele Premiu al Australiei. Hamilton şi Vettel au abandonat

Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Australiei, prima etapă a CM de Formula 1, în timp ce colegul său britanic Lewis Hamilton şi cvadruplul campion mondial german Sebastian Vettel (Red Bull) au abandonat după doar patru, respectiv cinci tururi, relateaza realitatea.net, care citeaza Mediafax. Pe locul …