Foresta și Ceahlăul au remizat alb pe Areni, în prima manșă a finalei barajului de promovare în Liga a II-a (FOTO)

Foresta și Ceahlăul Piatra Neamț au remizat alb, scor 0-0, sâmbătă, pe stadionul Areni, în prima manșă a barajului pentru promovarea în Liga a II-a.

În fața a aproape 5.000 de spectatori, dintre care 400 veniți de la Neamț, cele două echipe au propus un joc prudent într-o primă repriză în care cea mai mare ocazie a aparținut lui Martin, atacantul gazdelor nimerind bara în minutul 45, cu un șut din marginea careului.

Formația antrenată de Dorin Goian a forțat victoria pe final de meci, dar Martin, Muntean sau Netbai nu au fost inspirați în fața porții adverse.

Foresta: Niga – Grosu, Cană, Cimbru, Nițu – Samson, M. Ilie – Codău, Căinari, Filip – Martin. Antrenor: Dorin Goian. Au mai intrat: Nechita, Muntean și Netbai.
Meciul retur, decisiv pentru promovare, va avea loc la Piatra Neamț, miercuri, începând cu ora 17.30. (Dănuț CHIDOVEȚ; Foto: Dani Vatamanu)