Friday , March 29 2024

CSU din Suceava a devenit campioană națională cu echipa de juniori II

Handbaliștii pregătiți de Ioan Tcaciuc și Vasile Boca și-au adjudecat trofeul, după ce s-au impus, duminică, în finala campionatului național, în fața celor de la CSM București, cu scorul de 38-32.

CSU din Suceava a devenit campioană națională la handbal masculin cu echipa de juniori II.

Formația antrenată de Ioan Tcaciuc și Vasile Boca și-a adjudecat trofeul, după ce s-a impus duminică, în sala din Moreni, în fața celor de la CSM București, cu scorul de 38-32.

Totodată, trei handbaliști suceveni au fost aleși în echipa ideală a campionatului, este vorba de Teodor Ilucă (extremă stânga), Codrin Dascălu (inter stânga) și Codrin Radu (inter dreapta), în vreme ce portarul Ştefan Leonte a fost desemnat cel mai bun jucător al finalei.

Formația suceveană s-a bazat la turneul final pe următorul lot de jucători: Ştefan Leonte, Claudio Zaharia, Răzvan Rîpă – Teodor Ilucă, Andrei Rață, Bogdan Niculaie, Luca Cazac, Teodor Moșneagu, Emanuel Şerban, Dragoș Drăgoi, Ionuț Pășcănuț, Codrin Dascălu, Răzvan Buzu, Cosmin Pop, Codrin Radu și Matei Tancău. (Dănuț CHIDOVEȚ)

LPS Suceava se menține pe podium în Liga Elitelor U14

LPS Suceava a rămas pe podium în Liga Elitelor U14, după ce a câștigat derbyul …