Alte stiri
Trei președinți americani au felicitat-o pe Coco Gauff după titlul de la US Open: Biden, Obama, Clinton
acum 4 weeks
Victor Ponta a fost numit consilier onorific al premierului Ciolacu în domeniul relațiilor economice
19 August, 2023
Premierul Victor Ponta, aflat la Johannesburg, a avut o întâlnire cu preşedintele american Barack Obama, cu care a discutat timp de 15 minute, în tribuna stadionului în care a fost organizată ceremonia în memoria fostului preşedinte sud-african Nelson Mandela.
Surse din delegaţia premierului afirmă că discuţia a avut loc într-o lojă a stadionului, după ce preşedintele american şi-a susţinut discursul în memoria lui Nelson Mandela, premierul Ponta fiind prezentat lui Obama de către fostul prim-ministru britanic Tony Blair.
În timp ce preşedintele Obama îşi susţinea discursul, Ponta s-a apropiat de Tony Blair, cu care are o relaţie apropiată, iar la finalul discursului amândoi s-au îndreptat spre preşedintele SUA, Ponta fiind prezentat acestuia de către Tony Blair.
Premierul Victor Ponta a confirmat întâlnirea cu Obama, adăugând că nu a discutat “nimic oficial” cu acesta.
realitatea.net
Tags discutie Johannesburg neoficial Obama Ponta stadion
Patru români se numără printre victimele accidentului de autocar de marți din Veneția, a anunțat …