Zi neagra pentru romance: Irina Begu, eliminata in primul tur la Roland Garros

Irina Begu este a patra jucatoare din Romania eliminata luni in primul tur de la Roland Garros.

begu

Sportiva noastra a fost invinsa cu 7-6 (2), 6-4 de jucatoarea Mariana Duque Marino, clasata pe locul 115 WTA.

Primul set a fost destul de echilibrat, cu un usor avantaj pentru Mariana Duque Marino, care in cele din urma s-a impus la tie-break.

In setul secund, Irina a cazut complet, a fost condusa cu 4-0, dar a revenit incredibil si a egalat. Romanca si-a pierdut insa imediat serviciul si apoi a fost invinsa.

Irina este a patra jucatoare eliminata din Romania in cursul zilei de luni, dupa Ana Bogdan, Monica Niculescu si Patricia Tig.

Marti vor evolua Sorana Cirstea si Simona Halep.