Viitorul lui Hagi pierde cu Dinamo. FCSB, tot mai aproape de titlu

viitorul

Viitorul lui Gica Hagi a facut un mare pas gresit in lupta pentru titlu dupa ce a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la Dinamo.

Dobrogenii au fost invinsi cu scorul de 1-2, iar FCSB are sansa de a se distanta la 5 puncte in fruntea clasamentului.

Intalnirea din Stefan cel Mare a avut doua parti diametral opuse, cu o prima repriza in care ambele echipe au fost sterse si cu o a doua parte spectaculoasa.

In prima repriza cea mai mare ocazie le-a apartinut gazdelor, Rivaldinho sutand insa defectuos din pozitie buna.

Lucrurile s-au schimbat dupa pauza. Pustii lui Hagi au iesit la joc si au inceput sa ameninte serios buturile aparate de Cerniauskas. N-au reusit insa sa inscrie si le-au permis adversarilor sa faca asta.

Hanca a deschis scorul din cetrarea lui Filip in minutul 68 si acelasi traseu l-a avut si a doua reusita, aparuta sase minute mai tarziu.

Viitorul a redus din diferenta prin Tucudean, la primul gol pentru echipa lui Hagi, insa a fost prea putin pentru ca liderul sezonului regulat sa emita pretentii.

Dobrogenii raman pe locul 2 in clasament, insa cele trei meciuri consecutive fara victorie ii indeparteaza de liderul play-off-ului, FCSB, care cu o victorie luni seara se va desprinde la 5 puncte.