Wednesday , April 17 2024

Turneul Campioanelor: Wozniacki o invinge pe Radwanska dupa un meci electrizant, in grupa alba

wozniacki-radwanska

Daneza Caroline Wozniacki a castigat inca un meci din grupa alba a Turneului Campioanelor, scor 7-5, 6-3, in fata polonezei Agnieszka Radwanska. Meciul a fost plin de spectacol, cu numeroase break-uri si schimburi superbe in ambele seturi.

Primul set a avut o desfasurare electrizanta, poate cea mai spectaculoasa de la editia din acest an a Turneului Campioanelor.

Jucatoarele au reusit cinci break-uri in primul set, insa cel realizat de Wozniacki cand scorul era 5-5 s-a dovedit a fi decisiv.

In setul secund, Wozniacki a fost mult mai solida si a profitat de o cadere a polonezei, care n-a mai reusit sa dea aceeasi replica.

Dupa doua meciuri disputate, Wozniacki are doua victorii si este aproape calificata in semifinale, in timp ce Radwanska are doar un succes.

In ultima etapa, Wozniacki o va intalni pe Kvitova, iar Radwanska pe Sharapova.

Aceasta a fost a 11-a intalnire directa dintre cele doua jucatoare, scorul fiind 7-4 in favoarea danezei.