Surpriza mare la Wimbledon: Nadal, eliminat in turul II de un necunoscut

nadal-brown

Una dintre cele mai mari surprize de la editia 2015 a Wimbledon s-a produs joi seara, atunci cand Rafael Nadal a parasit intrecerea masculina inca din turul al doilea.

Ibericul, dublu campion la Openul englez, a fost invins cu scorul de 7-5, 3-6, 6-4, 6-4 de germanul Dustin Brown, numarul 102 in clasamentul ATP.

Tenismanul cu alura de muzician jamaican s-a impus dupa doua ore si jumatate de joc intens.

Pentru Brown urmeaza in turul III o partida interesanta contra sarbului Viktor Troicki.

Nadal, in schimb, demonstreaza din nou ca traverseaza o criza ingrijoratoare, fostul lider al clasamentului mondial avand mult de munca pentru a reveni in topul celor mai buni tenismani.