Tuesday , April 23 2024

Surpriză mare la Mondiale! Spania, eliminată de Maroc la penalty-uri

Maroc s-a calificat pentru prima dată în istorie în sferturile de finală la Campionatul Mondial de Fotbal. Africanii au eliminat Spania la loviturile de departajare, unde spaniolii au ratat trei lovituri. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-0.

În timpul regulamentar de joc a fost 0-0, la fel și la capătul celor două reprize de prelungiri.

Portarul Bono a fost eroul marocanilor, apărând trei penalty-uri executate de spanioli.

Maroc a început cu gol – Sabiri, spaniolii au trimis în bară prin Sarabia, iar marocanii au mai înscris odată prin Ziyech și s-a făcut 2-0. Bounou a apărat şutul lui Soler, apoi a ratat şi Maroc prin Benoun, dar Bounou a apărat şi execuţia lui Busquets pentru ca Hakimi să înscrie, stabilind scorul final 3-0.

sursa foto: Digi Sport

Atleții suceveni au urcat pe podium la semimaratonul “Constantina Diță”

Ciprian Costîn (CSŞ Rădăuți) a cucerit aurul la categoria U20 Patru atleți suceveni au urcat …