Surpriza de proportii in Liga Campionilor: Real Madrid, invinsa de Wolfsburg in sferturile de finala

real madris

Real Madrid este aproape de eliminarea din Liga Campionilor dupa ce a pierdut prima mansa a sferturilor de finala, scor 0-2, pe terenul nemtilor de la Wolfsburg.

La doar cateva zile de la victoria cu FC Barcelona, madrilenii nu au reusit sa treaca peste euforie si au avut o prestatie modesta in confruntarea cu Wolfsburg.

Dupa o prima parte fara stralucire, nemtii au avut la pauza un avantaj de doua goluri.

Ricardo Rodriguez a deschis scorul in minutul 18, dupa un penalti provocat de Casemiro, iar Real nu a luat in serios avertismentul nemtilor.

Sapte minute mai tarziu, Wolfsburg a facut 2-0 dupa reusita lui Maximilian Arnold, din pasa lui Pinto.

Nemtii s-au impus astfel cu 2-0, desi mai puteau marca pana la final, si pornesc cu prima sansa in returul programat martea viitoare.