Wednesday , April 24 2024

Steaua, invinsa in Antalya de Dinamo Moscova

Echipa Steaua Bucureşti a fost învinsă, duminică, în Antalya, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia rusă Dinamo Moscova, antrenată de Dan Petrescu, în cel de-al treilea meci amical din cel de-al doilea stagiu de pregătire.

Steaua a deschis scorul prin Tatu, în minutul 3, ruşii reuşind să întoarcă rezultatul prin golurile marcate de Noboa ’35 şi Ignatovici ’59.

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf a folosit următoarea formulă de echipă: Tătăruşanu – Râpă, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici – Prepeliţă, Pintilii – Chipciu, Rusescu, Tănase – Tatu. În repriza secundă au mai jucat Adi Rocha, Ad. Popa, Filip, Nikolici şi Pârvulescu. În minutul 83, mijlocaşul Mihai Pintilii a fost retrimis pe teren.

Următorul meci amical al steliştilor va avea loc marţi, de la ora 19.30, împotriva formaţiei cehe Mlada Bolesla.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …