Steaua, calificare in genunchi in Liga Campionilor: Invinsa acasa de Trencin, cu 2-3

steaua-trencin

Steaua s-a calificat in genunchi in turul III preliminar al Ligii Campionilor, dupa o infrangere suferita pe teren propriu in fata celor de la Trencin.

Dupa 2-0 in turul din Slovacia, stelistii au pierdut acasa cu scorul de 2-3, insa merg mai departe in Champions League.

Chiar daca, dupa victoria din meciul tur, pareau ca nu vor avea probleme in fata slovacilor lipsiti de experienta, stelistii au primit doua lovituri dure in prima repriza.

Brazilianul Jairo s-a distrat cu fundasii Stelei si a pasat decisiv pentru Wesley si Ramon, care au inscris in minutele 13 si 21 cu reluari simple, din careul mic.

Slovacii au avut si alte ocazii in prima repriza, Steaua lui Radoi dand o replica palida.

Partea secunda a avut o alta desfasurare. Steaua a inceput mult mai bine, iar Muniru a redus din diferenta in minutul 57, cu un sut superb din afara careului.

La faza imediat urmatoare, Hamroun a scos un penalti, iar Tade l-a transformat cu mari emotii.

In minutul 73 Trencin a ramas in inferioritate numerica dupa ce Rudic a primit al doilea cartonas galben, insa tot campioana Slovaciei a fost mai periculoasa.

Wesley a inscris pentru 3-2 in minutul 84, iar pe finalul partidei Trencin a atacat inclusiv cu portarul.

Tahar a irosit ultima ocazie in prelungiri, trimitand pe langa poarta goala de la 30 de metri.

Steaua se califica in turul III preliminar al Champions League, chiar saptamana viitoare urmand a juca prima partida impotriva sarbilor de la Partizan.

Bucovina Rădăuți rămâne neînvinsă în play-off-ul Ligii a III-a

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a remizat, scor 0-0, pe terenul …