Tuesday , April 23 2024

Steaua a invins cu 2-1 pe CS Turnu Severin

Echipa Steaua Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia CS Turnu Severin, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, în care golurile au fost marcate în prima repriză.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Tănase ’20 şi Rusescu ’27, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Vancea, în minutul 16.

0-1: Zaharia a centrat din partea stângă, Bourceanu a sărit peste balon şi Vancea a înscris cu un şut de la 10 metri.

1-1: Adi Popa a centrat din partea dreaptă, iar Tănase a reluat balonul în plasă de la 6 metri.

2-1: Adi Popa a centrat încă o dată din partea dreaptă şi Rusescu venit din spate a înscris de la 8 metri.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala (Filip ‘9), Gardoş, Pîrvulescu – Bourceanu, Pintilii – Ad. Popa (Prepeliţă ’74), Tănase, M. Costea (Chipciu ’46) – Rusescu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

CS Turnu Severin: Şteţca – Mitici, Durimel, Dandea, Al. Giurgiu (Barry ’81) – Moutinho – Neacşa (Abba ’73), Dragalina, Olah, Al. Zaharia – Vancea (Thomas ’89). Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe galbene: Pintilii ’78 / Al. Giurgiu ’23, Barry ’87.

Arbitri: Dragoş Teodor (central) – Aurel Oniţa, Alexandru Vodă (asistenţi) – Adrian Comănescu (rezervă).

Observatori: Eduard Alexandru, Augustus Constantin.

La partida din Ghencea au asistat 7.101 spectatori.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …