Steaua a debutat cu o remiză în noul sezon, scor 1-1 cu Voinţa Sibiu

Echipa Steaua Bucureşti a debutat cu o remiză în noul sezon al Ligii I, “roş-albaştrii” terminând la egalitate, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Voinţa Sibiu, nou-promovată pe prima scenă.

Steliştii au deschis scorul prin Tatu, în minutul 36, gazdele reuşind egalarea prin Neguţ, în minutul 88.

0-1: Martinovici a centrat de pe partea dreaptă şi Tatu a înscris cu o lovitură de cap din 6 metri.

1-1: Bunea a centrat din partea dreaptă, Antohi a reluat balonul cu capul în bară, acesta a revenit în careu şi Neguţ a egalat cu o lovitură de cap din 6 metri.

Voinţa Sibiu: Dănălache – Forika, C. Apostol, N. Grigore – Bunea, Beza, Dâlbea, Tătar – Martinescu (Neguţ ’64), Popa (Hardău ’77), Cigan (Antohi ’46). Antrenor: Alexandru Pelici.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu – Martinovici (G. Matei ’54), Galamaz, Gardoş, Latovlevici – Nicoliţă, Bicfalvi, Brandan, Băjenaru (Răduţ ’71) – Rusescu (D. Popa ’84), Tatu. Antrenor: Roni Levi.

Cartonaşe galbene: Tătar ’23, Popa ’64, Dănălache ’90, Dâlbea ’90+4 / Rusescu ‘3, Bicfalvi ’12, Latovlevici ’66, Gardoş ’77.

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat de asistenţii Octavian Şovre şi Ionel Popa, arbitru de rezervă fiind desemnat Lucian Rusandu.

Observatorii întâlnirii au fost Nicolae Grigorescu şi Claudiu Popa, iar supervizor Sorin Satmari.