Sportivii de la CSM Suceava s-au remarcat la naționalele de marș

Delegația condusă de Radu Mihalescu a cucerit trei titluri naționale prin Andrei Gafița, Ştefan Cimpoieș și Elisabeta Chirilă

Atleții de la CSM Suceava au cucerit cinci medalii la Campionatele Naționale de Marș ce au avut loc duminica trecută la Timișoara.

Delegația condusă de antrenorul Radu Mihalescu a cucerit trei titluri naționale prin Andrei Gafița (20 km – seniori), Ştefan Cimpoieș (10 km – U18) și Elisabeta Chirilă (5 km – U18).

Daniela Tănase a devenit vicecampionă națională la categoria U18, iar Diana Angelescu a obținut bronzul la tineret. (Dănuț CHIDOVEȚ)