Wednesday , April 24 2024

Sporting Arbore si Foresta Malini au remizat in derbyul etapei

Sporting Arbore a remizat ieri, pe teren propriu, scor 1-1, `n compania campionei en-titre Foresta M\lini, `n derbyul etapei a XIII-a din cadrul Ligii  a IV-a. Dup\ o prima repriz\ alb\, `n care cele dou\ forma]ii au preferat s\ se anihileze reciproc, oaspe]ii au deschis scorul prin Ailenei, trupa preg\tita de Ovidiu Ciobanu reu[ind s\ restabileasc\ egalitatea cu un sfert de or\ `nainte de fluierul final, prin golul semnat de Cri[u, care evita astfel prima `nfr=ngere a celor de la Sporting `n actualul sezon.
De remiza `nregistrata la Arbore a profitat forma]ia Bucovina Fr\t\u]ii Noi, care a cucerit toate cele trei puncte din `nt=lnirea cu Voin]a Stroie[ti, scor 3-0 [i a revenit astfel pe primul loc al clasamentului. Surpriza etapei de ieri a venit de la P\tr\u]i, unde Florconstruct [i-a trecut `n cont a doua victorie stagional\, dupa ce s-a impus cu scorul de 2-1 `n fa]a celor de la Viitorul Liteni. (D.C.)

Sporting Arbore – Foresta M\lini 1-1

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …