Tuesday , April 16 2024

Sorana Carstea, invinsa clar de Radwanska la Shenzhen

sorana

Sorana Carstea a fost eliminata in optimile de finala ale turneului WTA de la Shenzhen dupa ce a fost invinsa clar de principala favorita, Agnieszka Radwanska.

Poloneza s-a impus in doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Pornind cu sansa a doua in fata numarului 3 WTA, Sorana a fost depasita destul de clar in primul set, desi a dat o replica mai buna decat o arata scorul.

Totusi, Carstea a gresit mult, nereusind sa controleze loviturile si oferindu-i adversarei sansa de a se impune lejer.

Setul al doilea a inceput cu o Sorana decisa sa dea o replica mai buna si asa s-a si intamplat, romanca distantandu-se la 3-0 destul de repede.

Din pacate pentru ea, Aga a revenit excelent si a castigat sase game-uri consecutive adjudecandu-si partida.

Radwanska se califica asadar in sferturile de finala de la Shenzhen, in timp ce Sorana mai are mult de munca pentru a putea face fata in duelurile cu adversarele de top.

VIDEO. A fost lansat imnul echipei naționale de fotbal pentru EURO 2024, „Visăm împreună”. Clip cu Esca, Smiley, Bartoș, Andra, Irina Rimes

În urma calificării echipei naționale la EURO 2024, Federația Română de Fotbal (FRF) și postul …