Thursday , April 18 2024

Şomuz Fălticeni și-a aflat adversarul din Turul IV al Cupei României

Echipa antrenată de Iulian Ionesi se va bate pentru un loc în șaisprezecimile de finală cu Aerostar Bacău, într-un meci programat marți, 7 septembrie, cu începere de la ora 16.30, pe stadionul “Constantin Jamaischi”

Federația Română de Fotbal a stabilit programul meciurilor din Turul IV al Cupei României, ultimul înainte de intrarea în competiție a echipelor de Liga I.

Şomuz Fălticeni, singura echipă suceveană rămasă pe tablou, se va bate pentru un loc în șaisprezecimile de finală cu Aerostar Bacău, într-un meci programat marți, 7 septembrie, cu începere de la ora 16.30, pe stadionul “Constantin Jamaischi”.

Echipa antrenată de Iulian Ionesi a ajuns până în Turul IV după ce a eliminat pe parcurs formațiile Juniorul Suceava (scor 3-2), Bucovina Rădăuți (3-0) și Dante Botoșani (3-1).

De partea cealaltă, Aerostar a trecut până acum în Cupa României de CSM Focșani, la loviturile de departajare.

Turul IV al Cupei României programează în total 16 de meciuri, care se vor disputa într-o singură manșă eliminatorie, în caz de egalitate după 90 de minute de joc urmând să se treacă la prelungiri și eventual la penaltyuri.