Friday , March 29 2024

Somuz Fălticeni a fost învinsă la limită în amicalul cu Aerostar Bacău

Echipa antrenată de Daniel Stoica a cedat vineri, la Piatra Neamț, în fața divizionarei secunde, cu scorul de 2-3, după ce a condus la pauză prin golurile marcate de Tutuță şi Cazacu

Somuz Fălticeni a pierdut vineri, pe terenul sintetic din cadrul complexului Ceahlăul din Piatra Neamț, în fața divizionarei secunde Aerostar Bacău, cu scorul de 2-3, în cel de-al doilea amical disputat de trupa antrenată de Daniel Stoica de la startul pregătirilor de iarnă.

Gruparea fălticeneană a condus la pauză prin golurile marcate de Tutuță şi Cazacu, dar „aviatorii” au întors scorul pe final, reuşita de 3-2 venind din penalty.

Somuz a deplasat sub Pietricica un lot de 15 jucători, format din Chindriş, Dohotaru, Toukam, Njindja, Ursu, Netbai, Polifron, Zamă, Vartolomeu, Robciuc, Tchassem, Tutuță, Chiseliță, Cazacu şi Padovei.

Formația fălticeneană va disputa următorul meci amical sâmbătă, 30 ianuarie, când va întâlni Bucovina Rădăuți. (Dănuț CHIDOVET)

LPS Suceava se menține pe podium în Liga Elitelor U14

LPS Suceava a rămas pe podium în Liga Elitelor U14, după ce a câștigat derbyul …