Situatie incredibila la Brisbane: S-a retras si Sharapova!

simona-sharapova

Maria Sharapova a hotarat sa se retraga din cadrul turneului de la Brisbane, la doar cateva minute dupa ce Simona Halep a facut un anunt similar.

La doar zece minute distanta de la anuntul Simonei Halep, rusoaica Maria Sharapova a oferit un scurt comunicat de presa in care anunta ca se retrage, informeaza ziare.com.

Cu doar cateva minute inaintea meciului cu Ekaterina Makarova, Sharapova a afirmat ca a resimtit o durere la brat in timpul antrenamentelor, motiv pentru care nu mai poate juca.

Tenisul feminin este lovit de mari probleme medicale la inceputul noului an, Serena Williams avand si ea dureri la genunchi luni.

Sharapova urma s-o intalneasca pe Ekaterina Makarova, care, aflata intr-o scadere de forma, a ajuns pe locul 23 WTA.

Cele doua s-au intalnit sase ori pana acum, iar Maria s-a impus de fiecare data. De altfel, Makarova i-a luat doar un singur set compatrioatei sale, in urma cu cinci ani.

Bucovina Rădăuți rămâne neînvinsă în play-off-ul Ligii a III-a

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a remizat, scor 0-0, pe terenul …