Wednesday , April 24 2024

Simona s-a calificat superb in semifinale la Wimbledon: 6-4, 6-0 in fata Sabinei Lisicki

Britain Wimbledon Tennis

Simona Halep s-a calificat miercuri in semifinalele turneului de Grand Slam de la Wimbledon.

Tenismena noastra a invins-o in sferturi pe nemtoaica Sabine Lisicki (locul 19 in clasamentul WTA) in doua seturi, scor 6-4, 6-0, dupa un joc care a durat mai putin de o ora.

Jucătoarea germana Sabine Lisicki este finalista de anul trecut a turneului.

Partida a durat doar 57 de minute, iar SIMONA HALEP a câştigat cu 6-4, 6-0, ea reuşind nu mai puţin de 11 game-uri la rând.

Singurul momoment de ezitare al Simonei a fost în game-ul doi al primului set, când şi-a pierdut serviciul. Ea a condus cu 30-0 dar a avut ghinion, după ce în loc de 40-15 s-a făcut 30-30, o minge întorcându-se în terenul său din banda fileului. Au urmat trei game-uri de urmărire, iar de la scorul de 4-1 pentru Lisicki a început forcingul Halep: 11 game-uri la rând câştigate de “Tsunami-ul de la Marea Neagră”, care a încheiat partida cu trei minute mai repede decât reuşise în optimi, în faţa Zariei Dyias.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …