Simona Halep si-a zdrobit adversara in optimi la Madrid: 6-0, 6-0 cu Kuzmova

Simona Halep a obtinut o calificare lejera, miercuri dupa-amiza, in sferturile de finala ale turneului de la Madrid.

Tenismena noastra a invins-o categoric in optimile de finala pe slovaca Viktoria Kuzmova (locul 46 WTA), scor 6-0, 6-0.

Intalnirea dintre cele doua, disputata pe arena centrala Manolo Santana, sub privirile lui Ion Tiriac, Ilie Nastase si Nadia Comaneci, a durat doar 44 de minute!

In runda urmatoare, Simona va da piept cu invingatoarea “optimii” dintre Ashleigh Barty si Yulia Putintseva.

Viktoria Kuzmova le-a eliminat in primele doua runde pe mult mai experimentatele Julia Goerges si Carla Suarez Navarro, insa a fost surclasata la toate capitolele de o Simona Halep dezlantuita.

Meciul dintre Halep si Kuzmova s-a jucat cu acoperisul tras, din cauza ploii care a cazut la Madrid, iar Halep a recunoscut la finalul partidei ca a fost avantajata de acest lucru.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …