Tuesday , April 23 2024

Simona Halep s-a calificat greu in turul III la Wimbledon. 6-3, 4-6, 6-4 cu Lesia Turenko

halep1

SIMONA HALEP a avut emoţii mari în partida din această după-amiază cu Lesia Ţurenko, dar a reuşit pînă la urmă să se impună în setul decisiv, scor 6-3, 4-6, 6-4.

SIMONA HALEP s-a calificat în turul al treilea la Wimbledon, scrie GSP.ro.

Începutul de partidă a fost echilibrat, iar ambele jucătoare au reuşit să-şi păstreze serviciile. SIMONA HALEP a jucat mai bine însă de la 2-3 în prima manşă, a luat 4 game-uri consecutive şi primul set cu 6-3.

Totul părea facil şi în setul secund, mai ales că s-a desprins la 3-0. Nu a fost aşa, iar Ţurenko a repetat performanţa lui Halep. A cîştigat 4 gameuri consecutive şi setul cu 6-4.

După cîteva minute de linişte, SIMONA HALEP a revenit decisă pe teren şi cu toată opoziţia ucrainencei de pe locul 170 WTA, tot a reuşit să cîştige setul şi meciul. Este a patra victorie din tot atîtea întîlniri pentru Halep în faţa ucrainencei.

Atleții suceveni au urcat pe podium la semimaratonul “Constantina Diță”

Ciprian Costîn (CSŞ Rădăuți) a cucerit aurul la categoria U20 Patru atleți suceveni au urcat …