Thursday , April 25 2024

Simona Halep, învinsă de Serena în sferturi la Australian Open

Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams în sferturile de finală de la Australian Open. Sportiva noastră a cedat în fața americancei, scor 6-3, 6-3.

Americanca a început în forță și a condus cu 2-0, dar Simona a echilibrat și a reușit să egaleze.

Totuși, Simona a stat prea departe de linia de fund și americanca a profitat din plin, reușind să se distanțeze la 5-2, înainte să câștige primul set cu 6-3.

Setul secund a fost mult mai spectaculos, cu răsturnări de situație multiple.

Simona a fost cea care a dictat jocul în startul setului secund, a condus cu 2-0, dar Serena i-a făcut rebreak. Simona s-a distanțat din nou la două game-uri, a avut 3-1, dar nu a putut să-și apere serviciul pentru a se distanța la 4-1.

Americanca a egalat la trei, iar apoi am văzut un game de infarct, în care Simona a salvat cinci mingi de break, dar Serena a profitat de a șasea și acesta a fost momentul psihologic al meciului.

Simona nu a mai putut reveni pe final, iar Serena Williams s-a calificat în semifinale, unde o vă întâlni pe Naomi Osaka.

spotmedia.ro

Lăcrămioara Perijoc şi-a asigurat o medalie la Europenele de box la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc și-a asigurat o medalie la Campionatele Europene de box de la …