Simona Halep, eliminata inca din turul doi al turneului de la Wuhan. 6-2, 6-1 cu Kasatkina

Simona Halep a fost eliminata inca din turul doi al turneului de la Wuhan.

halep

Sportiva noastra a cedat in fata rusoaicei Daria Kasatkina (locul 31 WTA). Scorul a fost 6-2, 6-1 in favoarea rusoaicei.

Simona a avut o evolutie foarte slaba, a servit catastrofal, a returnat modest si pe masura ce timpul a trecut a devenit tot mai irascibila.

Primul set l-a pierdut in 42 de minute, timp in care si-a pierdut serviciul de patru ori.

Lucrurile au stat similar si in setul secund, cand Simona si-a mai pierdut serviciul de doua ori si a cedat astfel partida.

Pentru Simona, acesta a fost primul meci dupa esecul suferit la US Open in fata Mariei Sharapova.

De asemenea, a fost si primul meci cu Andrei Pavel antrenor, care a fost soliocitat la on-court coaching, dar nu s-a implicat prea eficient.

Pentru Simona, urmeaza o pauza de doar cateva zile, pentru ca saptamana viitoare va evolua in turneul de la Beijing.