Simona Halep, eliminata de la Stuttgart dupa o infrangere usturatoare

halep

Simona Halep a parasit turneul de la Stuttgart inca din primul meci, fiind eliminata de jucatoarea Laura Siegemund, locul 71 WTA.

Sportiva noastra a avut o evolutie mult sub asteptari si a cedat clar, scor 1-6, 2-6.

Simona a fost practic de nerecunoscut in primul set, pe care l-a pierdut in doar 25 de minute. Simona a reusit doar o singura lovitura castigatoare, iar dupa primele 5 game-uri avea doar 6 puncte castigate.

In startul setului secund, Siegemund s-a desprins la 2-0, moment in care Simona a solicitat o pauza pentru a primi ingrijiri medicale.

Nici interventia fizioterapeutului nu a ajutat-o pe Simona, care a pierdut setul secund cu 6-2.

Partida a durat o ora si 10 minute.

Romania a ramas astfel fara nicio reprezentanta pe tabloul de simplu de la Stuttgart.

One comment

1. nu se pregateste serios , astfel ca imediat acuza undeva dureri . Se duce la turnee caci are asigurat un bonus ,intra in turul doi si primeste cca 10.000 E , iar Stere grebleaza banii imediat.