Seara fantastica pentru Ianis Hagi: A marcat de doua ori pentru Rangers in Europa League (Video)

Ianis Hagi a marcat de doua ori pentru Glasgow Rangers in meciul castigat cu Sporting Braga, scor 3-2, in prima mansa a 16-imilor Europa League.

Lusitanii au dominat prima ora a partidei si au condus 2-0 dupa golurile marcate de Fransergio (min.11) si Ruiz (min.59), insa Ianis Hagi a intors soarta meciului.
Mijlocasul roman sosit sub forma de imprumut de la Genk a inscris prima oara in minutul 67, cu un sut frumos de la 15 metri, mingea lovind bara inainte de a intra in poarta.
Apoi, in minutul 82, Ianis a punctat cu sansa dintr-o lovitura de la aproximativ 25 de metri, deviata de zid.
Intre cele doua reusite, Ianis a pasat decisiv la golul lui Aribo, din minutul 75.

Mansa retur se va disputa joia viitoare, in Portugalia. (Ziare.com)