Friday , March 29 2024

Şahtior Doneţk, record de goluri marcate într-o repriză, in Liga Campionilor

lucescu sr

Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a devenit, marţi seară, echipa cu cele mai multe goluri marcate într-o repriză în Liga Campionilor, înregistrând această performanţă la meciul din deplasare cu BATE Borisov, în grupa H a competiţiei, informează AFP.

Şahtior Doneţk a înscris şase goluri în prima repriză a partidei cu BATE Borisov, prin Alex Teixeira ’11, Luiz Adriano ’27 (penalti), ’36, ’40, ’44 şi Douglas Costa ’35.

Tot marţi seară, Bayern Munchen a terminat la scorul de 5-0 prima repriză a meciului din deplasare cu AS Roma, din grupa E a LC, golurile fiind înscrise de Robben ‘9, ’30, Gotze ’23, Lewandowski ’23 şi T. Muller ’35 (penalti).