ROMANIA – KAZAHSTAN 3-1: Debut frumos pentru Contra pe banca naţionalei

budescu

Cosmin Contra a debutat cu dreptul la echipa națională a României, “tricolorii” reușind să câștige meciul de pe teren propriu cu Kazahstan, scor 3-1.

Ignorat în mandatul lui Daum, Constantin Budescu a revenit acum la națională și a făcut spectacol. Fotbalistul FCSB-ului a reușit să marcheze în minutele 33 și 38, al doilea gol venind dintr-un penalty obținut tot de el.

Intrat pe teren în minutul 66, Claudiu Keșeru a marcat în minutul 73 dintr-o pasă a lui Alex Chipciu. Formația din Kazahstan a marcat în minutul 82, prin Turysbek, care a reluat cu capul din 6 metri de lângă Benzar.

România acumulează 12 puncte și este pe locul 4 în grupa de calificare, cu 4 puncte în spatele Muntenegrului. Kazahstan rămâne cu două puncte și e ultima în grupă.