Romania, egal spectaculos in amicalul cu Italia: 2-2

italia-romania

Reprezentativele de fotbal ale Italiei și României au terminat la egalitate, 2-2 (0-1), marți seara, pe stadionul Renato Dall’Ara din Bologna, într-un meci amical.

România a condus prin golul marcat de Bogdan Stancu (8), dar cvadrupla campioană mondială a întors scorul în decurs de zece minute, după pauză, prin golurile semnate de Claudio Marchisio (55 — penalty) și Manolo Gabbiadini (66). Florin Andone a smuls egalul, marcând pentru tricolori în minutul 88.

Andone, jucător în liga secundă din Spania, la Cordoba, a afirmat, după meci:

“Nu mai jucasem niciodată împotriva Italiei, o formație importantă, de calibru, dar am reuşit să dau şi primul gol pentru naţională. Este incredibil! Am jucat cu toții jucat foarte bine, n-am fi meritat să pierdem. Până la urmă, egalul este corect.

A fost dificil să trăim asemenea momente, să jucăm apăsaţi de imaginea dezastrului de la Club Colectiv. Dumnezeu să-i odihnească pe cei care au plecat dintre noi, iar celor care se luptă pentru viaţă să le dea putere! Suntem alături de ei”.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …