Romania castiga meciul amical cu Israel

Nationala Romaniei a castigat, scor 2-1, meciul amical disputat in Israel.

israel-romania

Echipa lui Cosmin Contra a inceput mai bine meciul, dar Budescu si Claudiu Kesereu au ratat doua sanse importante pentru echipa noastra.

Dupa pauza, Israelul a facut mai multe schimbari si a inceput sa rateze ocazie dupa ocazie la poarta lui Florin Nita.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 60, cand Tomer Hemed l-a invins pe Nita cu un sut plasat.

Egalarea a venit insa peste doar patru minute, intrucat Nicusor Stanciu a prins un sut de zile mari direct in vinclu, din afara careului.

Victoria a fost adusa in minutul 81 de George Tucudean, dupa o faza de senzatie a debutantului Alexandru Mitrita.

Pentru nationala noastra urmeaza un nou meci amical, marti de la ora 21:30, contra Suediei, la Craiova.