Romania a ratat calificarea pentru Euro 2021, dupa ce a fost batuta de Islanda cu 1-2. Vezi echipele calificate la baraj

Romania a fost invinsa de Islanda cu 1-2 si este eliminata din cursa calificarii pentru Euro.

Maxim a dat golul Romaniei, care a fost condusa la pauza cu 0-2.

Nationala lui Radoi a mai avut un penalty clar in minutul 80, dupa un hent in careu, dar arbitrul Skomina nu a vrut sa consulte tehnologia VAR.

Sigurdsson a inscris ambele goluri ale Islandei, care va disputa finala pentru calificarea la Euro, cu Ungaria. Maghiarii au invins in Bulgaria cu 3-1.

Echipele Ungariei si Macedoniei de Nord vor evolua in finala barajelor pentru calificare la Campionatul European din 2021.

Ungaria a invins Bulgaria, scor 3-1, prin golurile reusite de Orban ’17, Kalmar ’47 si Nikolic ’75, respectiv Iomov ’89.

Ungaria va juca pentru un loc la Euro-2021 cu Islanda, care a trecut de Romania, scor 2-1.

Macedonia de Nord a invins Kosovo, scor 2-1, dupa golurile marcate de Kololli (autogol ’16), Velkovski ’33, respectiv Hadergjonaj ’29.

Macedonenii lupta petru Euro-2021 cu Georgia.

Serbia s-a calificat si ea in finala barajului, dupa ce a invins in prelungiri pe Norvegia cu 2-1.

Sarbii vor intalni Scotia, care a batut Israelul la penalty-uri, 1-0.

Si Irlanda de Nord s-a calificat in finala barajului pentru EURO, dupa ce a batut la lovituri de departajare, in Bosnia, cu 2-1.

Britanicii vor intalni in finala Slovacia, care s-a calificat tot dupa penaltyuri, invingand Irlanda, cu 1-0.

Partidele din play-off ar fi trebuit sa se joace in martie, dar au fost amanate pentru aceasta toamna, din cauza pandemiei de coronavirus.