Pugilistul fălticenean Răzvan Ciobanu a cucerit argintul la naționalele de tineret

Boxerul de la Şomuz Fălticeni a devenit vicecampion național la categoria 80 de kilograme

Pugilistul fălticenean Răzvan Ciobanu a cucerit medalia de argint la Campionatul Național de box pentru tineret ce a avut loc pe parcursul săptămânii trecute la Târgu Jiu.

Sportivul antrenat de maestrul emerit Vasile Nistor la Şomuz Fălticeni a urcat pe treapta a doua a podiumului la categoria 80 de kilograme, după o finală pierdută în fața gorjeanului Angelo Tudoșescu.

Clubul fălticenean a încheiat astfel anul competițional 2022 cu un total de 14 medalii cucerite la Campionatele Naționale, Cupr României și turneele internaționale. (Dănuț CHIDOVEȚ)

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …