Saturday , April 20 2024

Pugiliștii suceveni au cucerit trei medalii la Dracula Open

Andreea Borșa și Marina Apetroae (ambele de la Şomuz Fălticeni) și Alexandru Magdalin (CSM Suceava) au obținut bronzul la prestigiosul turneu de la Arad

Sportivii cluburilor sucevene au cucerit trei medalii la Dracula Open, un puternic turneu de box care a reunit pe parcursul săptămânii trecute, la Arad, peste 300 de participanți din 26 de țări.

Andreea Borșa, pugilistă pregătită de maestrul emerit Vasile Nistor la Şomuz Fălticeni a obținut bronzul la categoria tineret – 63 de kilograme, în timp ce colega sa de club, Marina Apetroae a urcat pe ultima treaptă a podiumului la categoria junioare – 50 kilograme.
Cea de-a treia medalie a fost adusă de Alexandru Magdalin, sportivul antrenat de Andu Vornicu la CSM Suceava obținând bronzul la categoria juniori – 63 de kilograme. (Dănuț CHIDOVEȚ)