Friday , May 7 2021

Programul meciurilor din play-out-ul Ligii a II-a

In prima etapă, programată sâmbăta viitoare, Rapid CFR Suceava va primi, pe stadionul Areni, vizita celor de la CS Balotești, în vreme ce Bucovina Pojorâta se va deplasa pe terenul Gloriei Buzău 

fotbal

Federația Română de Fotbal a anunțat țintarul după care se vor desfășura meciurile din play-out-ul pentru menținerea în liga secundă.

Rapid Suceava va începe lupta pentru salvarea de la retrogradare, sâmbătă, pe stadionul Areni, cu un meci crucial în fața celor de la CS Balotești. Tot sâmbătă, în prima etapă din cele zece ale play-out-ului, Bucovina Pojorâta se va deplasa pe terenul formației Gloria Buzău.

După anularea rezultatelor înregistrate de Oțelul Galați și a înjumătățirii punctele acumulate în sezonul regulat, Rapidul începe play-out-ul de pe locul 9, cu 11 puncte, în vreme ce Bucovina Pojorâta pleacă din postura de ocupantă a locului 11, cu 7 puncte.

Programul complet din play-out:

Prima etapă (9 aprilie):

ACS Berceni – Ceahlăul Piatra Neamț

Gloria Buzău – Bucovina Pojorâta

Rapid CFR Suceava – CS Balotești

Etapa  a II-a (16 aprilie):

Bucovina Pojorâta – ACS Berceni

CS Balotești – Gloria Buzău

Ceahlăul Piatra Neamț – Rapid CFR Suceava

Etapa a III-a, (23 aprilie):

ACS Berceni – CS Balotești

Gloria Buzău – Rapid CFR Suceava

Ceahlăul Piatra Neamț – Bucovina Pojorâta

Etapa a IV-a (30 aprilie):

Rapid CFR Suceava – ACS Berceni

CS Balotești – Bucovina Pojorâta

Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a V-a, (7 mai):

ACS Berceni – Gloria Buzău

Bucovina Pojorâta – Rapid CFR Suceava

Ceahlăul Piatra Neamț – CS Balotești

Etapa a VI-a (11 mai):

Gloria Buzău – ACS Berceni

Rapid CFR Suceava – Bucovina Pojorâta

CS Balotești – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a VII-a (14 mai):

ACS Berceni – Rapid CFR Suceava

Bucovina Pojorâta – CS Balotești

Ceahlăul Piatra Neamț – Gloria Buzău

Etapa a VIII-a (21 mai):

CS Balotești – ACS Berceni

Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău

Bucovina Pojorâta – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a IX-a, (28 mai):

ACS Berceni – Bucovina Pojorâta

Gloria Buzău – CS Balotești

Rapid CFR Suceava – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a X-a (4 iunie):

Ceahlăul Piatra Neamț – ACS Berceni

Bucovina Pojorâta – Gloria Buzău

CS Balotești – Rapid CFR Suceava

La finalul play-out-ului, primele două clasate vor rămâne în Liga a II-a, ocupanta locului 3 va disputa un baraj pentru salvarea de la retrogradare cu ocupanta locul 3 din play-out-ul seriei de vest, în vreme ce ultimele trei clasate vor retrograda direct în eșalonul trei. (Dănuț CHIDOVET)

Vezi si

Viitorul Liteni, campioană județeană în vremea pandemiei

Viitorul Liteni a devenit campioană județeană, după ce s-a impus joi, pe stadionul Areni, în …