Sunday , April 11 2021

Programul echipelor sucevene în turul Ligii a III-a

In prima etapă, programată la sfârșitul acestei săptămâni, Foresta se va deplasa pe terenul nou-promovatei Gauss Bacău, Bucovina Rădăuți va juca acasă cu CSM Roman, iar Şomuz Fălticeni va primi vizita celor de la CSM Focșani. Derbyuri sucevene vor avea loc după cum urmează: Foresta – Şomuz Fălticeni (31 august), Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți (17 noiembrie), Foresta – Bucovina Rădăuți (30 noiembrie) fotbal

Federația Română de Fotbal a stabilit componența celor cinci serii și programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a III-a. Cele trei reprezentante ale județului Suceava, Foresta, Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni, au fost repartizate în Seria I, alături de alte 13 formații: Gloria Buzău, Gauss Bacău, Ceahlăul Piatra Neamț, Ştiința Miroslava, Oțelul Galați, CSM Roman, Sporting Liești, KSE Târgu Secuiesc, CSM Focșani, Sănătatea Darabani, ­Me­talul Buzău, CSM Râmnicu Sărat și CSM Pașcani.

Noul sezon va debuta pe 24-25 august. În prima etapă, Foresta se va deplasa pe terenul nou-promovatei Gauss Bacău, Bucovina va juca acasă cu CSM Roman, iar Şomuz Fălticeni va primi vizita celor de la CSM Focșani.

Meciurile directe dintre echipele sucevene sunt programate după cum urmează: Foresta – Şomuz Fălticeni (31 august), Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți (17 noiembrie), Foresta – Bucovina Rădăuți (30 noiembrie).

Foresta Suceava va disputa meciurile de pe teren propriu vinerea, iar Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni sâmbăta.

Prima etapă (24-25 august):

Gauss Bacău – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – CSM Roman

Şomuz Fălticeni – CSM Focșani

Etapa a II-a (31 august – 1 septembrie):

Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni

KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuți

 Etapa a III-a (7-8 septembrie):

CSM Focșani – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – Metalul Buzău

Şomuz Fălticeni – CSM Roman

Etapa a IV-a (14-15 septembrie):

CSM Râmnicu Sărat – Foresta Suceava

Sporting Liești – Bucovina Rădăuți

KSE Târgu Secuiesc – Şomuz Fălticeni

Etapa a V-a (21-22 septembrie):

Foresta Suceava – CSM Roman

Bucovina Rădăuți – Oțelul Galați

Şomuz Fălticeni – Metalul Buzău

Etapa a VI-a (28-29 septembrie):

KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava

Ştiința Miroslava – Bucovina Rădăuți

Sporting Liești – Şomuz Fălticeni

Etapa a VII-a (5-6 octombrie):

Foresta Suceava – Metalul Buzău

Bucovina Rădăuți – CSM Pașcani

Şomuz Fălticeni – Oțelul Galați

 Etapa a VIII-a (12-13 octombrie):

Sporting Liești – Foresta Suceava

Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuți

Ştiința Miroslava – Şomuz Fălticeni

Etapa a IX-a (19-20 octombrie):

Foresta Suceava – Oțelul Galați

Bucovina Rădăuți – Ceahlăul Piatra Neamț

Şomuz Fălticeni – CSM Pașcani

Etapa a X-a (26-27 octombrie):

Ştiința Miroslava – Foresta Suceava

Gloria Buzău – Bucovina Rădăuți

Sănătatea Darabani – Şomuz Fălticeni

 Etapa a XI-a (2-3 noiembrie):

Foresta Suceava – CSM Pașcani

Bucovina Rădăuți – CSM Râmnicu Sărat

Şomuz Fălticeni – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a XII-a (9-10 noiembrie):

Sănătatea Darabani – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – Gauss Bacău

Gloria Buzău – Şomuz Fălticeni

Etapa a XIII-a (16-17 noiembrie):

Foresta Suceava – Ceahlăul Piatra Neamț

Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți

Etapa a XIV-a (23-24 noiembrie):

Gloria Buzău – Foresta Suceava

Bucovina Rădăuți – CSM Focșani

Gauss Bacău – Şomuz Fălticeni

 Etapa a V-a (30 noiembrie – 1 decembrie):

Foresta Suceava – Bucovina Rădăuți

Şomuz Fălticeni – CSM Râmnicu Sărat

Prima clasată va promova în Liga a II-a la finalul sezonului. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Vezi si

Foresta a urcat pe primul loc al Seriei I din Liga a III-a, după ce a câștigat cu 2-0 meciul cu Bradu Borca

Foresta Suceava a urcat pe primul loc în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a, …