Friday , April 23 2021

Programul complet al televizarilor de la Cupa Mondiala din Rusia: Iata ce posturi vor transmite meciurile

Cupa Mondiala din Rusia va debuta joi, iar timp de o luna de zile vom avea parte de 64 de meciuri.

CM Russia 2018

Toate meciurile de la Campionatul Mondial din 2018 vor fi transmise in direct si exclusivitate in Romania de catre Televiziunea Romana (TVR).

In ultima etapa a grupelor, cand sunt programate cate doua meciuri de la aceeasi ora, jocurile mai interesante vor fi televizate de TVR 1, iar celelalte de TVR 2.

PROGRAMUL COMPLET AL MECIURILOR SI TELEVIZARILOR

Faza grupelor

14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudita (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 13:00 – Franta – Australia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk) – TVR 1, TVR HD
16 iunie, ora 22:00 – Croatia – Nigeria (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) – TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elvetia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) – TVR 1, TVR HD
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk) – TVR 1, TVR HD
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) – TVR 1, TVR HD

21 iunie, ora 15:00 – Franta – Peru (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara) – TVR 1, TVR HD
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croatia (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elvetia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci) – TVR 1, TVR HD
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) – TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara) – TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd) – TVR 2
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk) – TVR 2
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franta (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci) – TVR 2
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croatia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) – TVR 2
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) – TVR 2
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
27 iunie, ora 21:00 – Elvetia – Costa Rica (Novgorod) – TVR 2
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) – TVR 2
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara) – TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk) – TVR 2

Optimi de finala

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara) – TVR 1, TVR HD
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

Sferturi de finala

6 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 1 din optimi – castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
6 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 6 din optimi – castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan) – TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 8 din optimi – castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara) – TVR 1, TVR HD
7 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 3 din optimi – castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci) – TVR 1, TVR HD

Semifinale

10 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 2 din sferturi – castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
11 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 4 din sferturi – castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Finala mica

14 iulie, ora 17:00 – echipa invinsa in semifinala 1 – echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

Finala

15, iulie, ora 18:00 – castigatoarea semifinalei 1 – castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Vezi si

CSU din Suceava a pierdut dramatic meciul cu HC Dobrogea Sud

Echipa antrenată de Adrian Chiruț a fost învinsă de constănțeni, printr-un gol încasat cu cinci …