PANICĂ în timpul partidei FC Braşov – Rapid. Un jucător s-a prabusit din senin pe gazon

madei8ra

Momente pe panică în Liga I. În timpul partidei FC Braşov – Rapid Bucureşti, fotbalistul Bruno Madeira s-a prăbuşit inconştient pe gazon, informează gsp.ro.

Mijlocaşul braşovenilor Bruno Madeira a fost transportat laSpitalul Județean din Brașov, după ce i s-a făcut rău şi a căzut pe teren în minutul 51 al meciului cu Rapid.

Madeira a căzut la mijlocul terenului, fără a fi lovit de cineva şi a fost scos pe targă, ulterior fiind transportat la spital.

Formaţia FC Braşov a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Rapid, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I, golurile fiind marcate de Mugurel Buga, în minutul 8, şi Paul Batin, în minutul 90+1.